• 11.10.2019
  • Konkursy

Konkurs „Młoda Architektura dla Miasta”

CEMEX Polska wspólnie z Urzędem Miasta Chełm i miesięcznikiem Builder ogłaszają konkurs pod nazwą „Młoda Architektura dla Miasta”. Celem konkursu jest zgromadzenie pomysłów i projektów na realizację elementów architektonicznych, mających uatrakcyjnić przestrzeń miejską Chełma.

Nabór prac konkursowych rusza 9 września 2019 roku.

Zgodnie z ideą konkursu, zaprojektowane elementy powinny być częścią małej architektury miejskiej, która obejmuje miejsca do siedzenia, oprawę na roślinność, taką jak donice i kwietniki, stojaki na rowery, kosze na śmieci, tablice informacyjne itp.

Wartością dodaną dla tych elementów powinien być ich charakter użytkowy, oryginalność, wysoka wartość estetyczna oraz wkomponowanie w istniejącą przestrzeń miasta.

Konkurs jest skierowany do studentów lub zespołów studentów pierwszego lub drugiego stopnia kierunku architektura oraz do inżynierów i projektantów.

Prace z wykorzystaniem określonych produktów CEMEX można zgłaszać w dwóch kategoriach.

• Pierwsza zakłada przygotowanie projektów odnoszących się do wskazanych lokalizacji w Chełmie.
    • Druga kategoria, otwarta, pozwala stworzyć autorski pomysł na obiekt małej architektury w dowolnym miejscu miasta.

Zgłoszone projekty będą oceniane przez jury, w którym znajdą się przedstawiciele organizatorów – firmy CEMEX Polska, wydawnictwa Builder oraz Prezydent Miasta Chełm. Przy ocenie będą brane pod uwagę m.in. kompozycja, funkcjonalność i trwałość rozwiązań, estetyka oraz wykorzystanie materiałów CEMEX(w tym cementu, grysów, kory kamiennej Corteza, żwiru Dolores, czy otoczaków Nieve, Malaga i Zaino).

Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni do końca bieżącego roku.

Laureaci otrzymają nagrody pieniężne, zaproszenia na warsztaty „Dzień Młodego Architekta” w ramach VII edycji Builder4YoungArchitects 2019/20 oraz roczną prenumeratę magazynu Builder.

Więcej informacji o konkursie znajduje się w Regulaminie dostępnym na stronie: www.cemex.pl

Przeczytaj więcej