• 24.10.2023

Akceleratora Mazovia Hub

Ruszył nabór do pilotażowego programu Akceleratora Mazovia Hub. Mając na uwadze dobro i poszanowanie środowiska naturalnego oraz jego zasobów, postanowiliśmy stworzyć wyjątkowe miejsce. Miejsce łączące ekologię, inżynierię materiałową, świat startupów i biznes. Akcelerator Mazovia Hub to program skierowany do projektów z sektora inżynierii materiałowej, które posiadają co najmniej prototyp swojego produktu.

Naszą misją jest połączenie innowacyjnych projektów z odbiorcami technologii z różnych branż. Chcemy skupić się na synergii potrzeb biznesu z kreatywnością młodych pomysłodawców. Zależy nam na budowaniu relacji między startupami i korporacjami oraz przyspieszeniu rozwoju innowacyjnych firm w konkurencyjnym środowisku.
Wierzymy, że jesteśmy w stanie stworzyć niesamowite miejsce, które pozwoli rozwinąć skrzydła wielu innowatorom, a tym samym rozwiązać lub zoptymalizować pracę wielu przedsiębiorstw.

W naszym programie akceleracyjnym odbiorcami technologii będą duże przedsiębiorstwa poszukujące rozwiązań w dziedzinie inżynierii materiałowej. Przedsiębiorstwa, które mimo prężnego rozwoju bardzo dużą uwagę przywiązują do ekologii i ochrony środowiska naturalnego. Chcemy pracować z firmami, które społeczną odpowiedzialność biznesu mają w swoim DNA.

Nasz 6-miesięczny, intensywny program akceleracyjny, będzie oferował wsparcie w różnych wymiarach. Przestrzeń do pracy, zaplecze badawczo-rozwojowe oraz dostęp do szkoleń, mentoringu i współpracy z czołowymi polskimi przedsiębiorstwami, organizacjami i funduszami inwestycyjnymi. Dzięki tak szerokiemu wachlarzowi wsparcia oraz możliwości pracy z wysokiej klasy specjalistami, każdy startup będzie miał możliwość przyspieszonego rozwoju.

Udział w naszym programie akceleracyjnym da także możliwość wdrożenia na rynek wybranych projektów. Nasza szeroka baza potencjalnych odbiorców technologii stwarza obszerne możliwości współpracy i rozwoju. Materiały przyszłości, takie jak grafen, kevlar, aerożele, nanorurki węglowe, kompozyty polimerowe czy biomateriały, stanowią obszar szczególnego zainteresowania dla naszych działań. Są to jednak tylko wybrane przykłady.

Z przyjemnością wesprzemy rozwój projektów wykorzystujących inne nowatorskie materiały. Akcelerator Mazovia Hub będzie promował i wspierał projekty skoncentrowane na wykorzystaniu tych innowacyjnych materiałów w różnych sektorach gospodarki, ze szczególnym uwzględnieniem ich zastosowania w ochronie środowiska naturalnego. Zapraszamy do współpracy.

Więcej informacji o Akceleratorze Mazovia Hub oraz dokumenty związane z naborem znajdziecie Państwo na stronie projektu. https://mazoviahub.pl/