• 09.12.2022
  • Konferencja/prezentacja

EYEC - European Young Engineers Conference

EYEC - European Young Engineers Conference jest to międzynarodowa konferencja, organizowana przez Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej we współpracy z Fundacją Młodej Nauki. Wydarzenie jest kierowane do młodych naukowców (studentów I i II stopnia oraz doktorantów) związanych z takimi dziedzinami jak:

• inżynieria chemiczna,
  • inżynieria procesowa,
  • inżynieria biomedyczna,
  • inżynieria bioprocesowa,
  • inżynieria materiałowa,
  • inżynieria ochrony środowiska,
  • nanotechnologie i nanomateriały

oraz dziedzinami pokrewnymi do wyżej wymienionych. Podczas Konferencji uczestnicy przedstawiają swoje prezentacje ustne, biorą udział w sesjach plakatowych i otwartych dyskusjach. Dla wielu z nich EYEC jest pierwszym krokiem w karierze naukowej. Dzięki naszym Gościom Specjalnym uczestnicy mogą obcować ze specjalistami i mentorami z wielu dziedzin inżynierii. Po poprzednich edycjach można powiedzieć, że wydarzenia takie jak EYEC cieszą się dużym zainteresowaniem oraz są najlepszym sposobem na rozwijanie umiejętności interpersonalnych oraz poszerzanie wiedzy naukowej, dzięki przyjaznej atmosferze i wysokiemu poziomowi prezentowanych badań naukowych.

Oficjalnym językiem Konferencji jest język angielski.

Konferencja ma na celu:

•  zapewnić wszystkim miejsce do wymiany myśli i pomysłów
  • integrować środowisko młodych naukowców poprzez tworzenie środowiska, w którym może przenikać się wiedza z różnych dziedzin
  • umożliwienie uczestnikom zaprezentowania swojej pracy szerokiej publiczności i otrzymania informacji zwrotnej na wczesnym etapie badań

11 edycja Konferencji jest planowana na 17-19 kwietnia 2023 roku w formie stacjonarnej. Odbędzie się ona na terenie Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej przy ulicy Waryńskiego 1 (Warszawa). Więcej szczegółowych informacji na jej temat, warunków uczestnictwa, terminów i opłat znajduje się na stronie internetowej wydarzenia http://eyec.ichip.pw.edu.pl/.