• 06.02.2024

Konferencja International Conference on Business Law - how business law is responding to changes in the world?

Już 25 i 26 marca 2024 roku w formie online odbędzie się kolejna edycja organizowanej corocznie przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Warszawa międzynarodowej konferencji, w tym roku pod tytułem International Conference on Business Law - how business law is responding to changes in the world?

Konferencja co roku przyciąga nie tylko ekspertów, ale także studentów zainteresowanych aktualnymi zagadnieniami prawnymi.

Obecnie wprowadzanych jest coraz więcej rozwiązań i zmian w zakresie prawa handlowego, które mają być odpowiedzią i rozwiązaniem na ciągle zmieniający się świat biznesu.

Zmiany te wprowadzane są zarówno na gruncie prawa polskiego, jak i na gruncie prawa unijnego, a tempo, z jakim działania te mają miejsce jest z pewnością tematem podlegającym dyskusji.

Pierwszego dnia planowane sesje wystąpień będą dotyczyć takich tematów jak fuzje i przejęcia, prawo ochrony konkurencji i konsumentów oraz wpływ nowych technologii i digitalizacji na dziedzinę prawa handlowego.

Jednak to, co czyni tę konferencję wyjątkową, to także jej podejście do szerszych zagadnień społecznych przez spojrzenie na prawo handlowe w kontekście popularnego obecnie tematu ESG i stworzenie pola do dyskusji na tematy związane z środowiskiem oraz społeczną odpowiedzialnością biznesu.

Zachęcamy również ogromnie studentów zainteresowanych uczestnictwem czynnym w panelu studenckim konferencji do udziału w naborze abstraktów!

Udział w obu dniach konferencji jest bezpłatny

Zachęcamy do śledzenia wydarzenia, aby być na bieżąco!

Wkrótce pojawią się informacje na temat paneli, prelegentów oraz partnerów International Conference on Business Law!

LINK DO ZAPISÓW: https://tiny.pl/c6j7j