• 15.04.2024

SUMMER CAMP UOKIK ’24

Istota warsztatów Summer Camp UOKiK ’24
Projekt Summer Camp UOKiK ’24 jest innowacyjną inicjatywą Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w zakresie specjalnych praktyk studenckich.

Formę warsztatów stanowić będą interesujące moduły zajęć praktycznych, w tym praca w grupach z ekspertami, case study oraz best practices.

W ramach projektu przygotowano pięciodniowe, stacjonarne (w siedzibie UOKiK w Warszawie) zajęcia związane z praktyczną i operacyjną działalnością Urzędu w zakresie prawa konkurencji.

Udział w warsztatach umożliwi uczestnikom zapoznanie się z działalnością UOKiK, a także zdobycie interesującej wiedzy o funkcjonowaniu sektora publicznego.

Termin warsztatów: 16-20 września 2024 r.

Kryteria udziału w warsztatach Summer Camp UOKiK ’24

Do udziału w warsztatach zaprasza się studentów będących w chwili ogłoszenia na 2-im, 3-im, 4-tym i 5-tym roku studiów z wydziałów z uczelni, których działalność naukowa i dydaktyczna nawiązuje do kwestii konkurencji.

Warunkiem wymaganym do wzięcia udziału w warsztatach jest:

1. opracowanie i przesłanie pracy na zadany temat z dziedziny konkurencji (wytyczne zawarte są w załączniku pn. „Zasady zgłoszeń do Summer Camp UOKiK ‘24”) oraz
  2. przygotowanie autoprezentacji w formie nagrania video (np. telefonem komórkowym) nieprzekraczającym 90 sekund, w którym aplikująca/y
    a) przedstawi się
    b) opisze swoje motywacje do ubiegania się o udział w warsztatach,
    c) i wyjaśni co sprawia, że jest właściwą osobą do udziału w Summer Camp UOKiK’24.

Spośród kandydatów, którzy prześlą swoje zgłoszenia wskazane przez Prezesa UOKiK Kolegium wybierze max. 25 osób, które zaprosi do udziału w warsztatach.

Termin i dodatkowe informacje
Zarówno pracę oraz autoprezentację należy przesłać poprzez aplikacje Elevato: https://uokik.elevato.net/pl/summer-camp-uokik24,ja,147?source=1012 do końca dnia 16 czerwca 2024 r. (niedziela).

Wszystkie niezbędne informacje związane z udziałem w warsztatach znajdziesz na stronie internetowej: https://uokik.gov.pl/konkursy

Dodatkowych informacji udziela:

Biuro Kadr, Szkoleń i Organizacji; tel. 22 55 60 129;
email: bksio@uokik.gov.pl

W ramach Summer Camp UOKiK ’24 zapewniamy:

• bezpłatny pobyt hotelowy wraz z częściowym wyżywieniem (4 x śniadania w hotelu, 5 x catering obiadowy w UOKiK, 1 x kolacja integracyjna);
  • merytoryczne zajęcia warsztatowe prowadzone przez najlepszych ekspertów w dziedzinie prawa ochrony konkurencji;
  • podczas warsztatów eksperci prowadzący poszczególne moduły zajęć będą przedstawiali różne aspekty działalności i organizacji Urzędu;
  • na rozpoczęcie warsztatów przewidziane jest szkolenie z kompetencji miękkich mające na celu zintegrowanie uczestników i osoby prowadzące;
  • spotkania z gośćmi specjalnymi, którzy podzielą się swoją wiedzą z zakresu konkurencji tudzież swoim doświadczeniem pracy zawodowej/rozpoznawalnej publicznie aktywności;
  • dodatkowym elementem integracji będzie uroczysta kolacja okolicznościowa z udziałem przedstawicieli Kierownictwa Urzędu;
  • na zakończenie warsztatów tj. 20.09.2024 r., wszyscy uczestnicy otrzymają prestiżowe certyfikaty udziału wraz z upominkami;
  • i najważniejsze – wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymają propozycję płatnych praktyk w UOKiK, zarówno w centrali jak i w 8 delegaturach w Polsce.